|
Aby przejrzeć dostępne materiały użyj belek tematycznych ponad spisem rzeczy.
Zapraszamy do współpracy przy rozbudowywaniu strony.
Jeżeli masz jakieś propozycje albo zauważyłeś błąd
napisz:
|
Kolejne terminy egzaminów i zaliczeń.
Świąt, pachnących choinką i skrzypiących Wam śniegiem pod butami.
Kolejne terminy egzaminów i zaliczeń.
W kalendarium pojawiły się pierwsze terminy zaliczeń. Ale najpierw czekają nas wszystkich Święta, zatem życzymy wszystkim dobrego odpoczynku od codzienności. :-)
W najbliższy piątek (01.12.2006) nie odbędą się zajęcia laboratoryjne z przedmiotu Chemiczne źródła prądu. Wykład z tego przedmiotu odbędzie się zgodnie z planem.
Powstał nowy dział Przedsiębiorczość w Unii Europejskiej, w którym znajduje się schemat potrzebny przy tworzeniu biznesplanu z tego przedmiotu. W dziale Chemiczne źródła prądu zamieszczono instrukcje do kolejnych ćwiczeń.
Powstał nowy dział Przedsiębiorczość w Unii Europejskiej, w którym znajduje się schemat potrzebny przy tworzeniu biznesplanu z tego przedmiotu. W dziale Chemiczne źródła prądu zamieszczono instrukcje do kolejnych ćwiczeń.
Jutro, tj. dnia 10.11.2006, o godz. 11.15 w sali 121GG dr hab. Radosław Szmytkowski, prof. nadzw. PG (Katedra Fizyki Atomowej i Luminescencji) wygłosi seminarium pt. "... R-macierz, funkcje Sturma, kanały własne, ... ". Wykład związany jest z planowanym wystąpieniem z wnioskiem o nadanie tytułu profesora. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!!! :-)
Informujemy, iż do końca przyszłego tygodnia zajęcia z prof. Rybickim zostają odwołane z powodu jego pilnego wyjazdu.
W związku z zamieszaniem jakie powstało z wymienianiem legitymacji informujemy, że dowiadywaliśmy się w Dziekanacie i jak na razie nie ma obowiązku ich wymiany. Zatem nie trzeba przynosić jutro zdjęć. :-) Legitymacje będą zbierane tylko do podpisu najprawdopodobniej w ten czwartek tj. 26.10.2006.
W związku z utratą ważności z początkiem nowego roku legitymacji studenckich z wpisem o 50% ulgach wszyscy studenci Konwersji Energii semestru IX proszeni są o dostarczenie we wtorek 24.10.2006 do Starosty grupy zdjęć legitymacyjnych celem wyrobienia nowych legitymacji.
Informujemy, iż od przyszłego tygodnia zmienia się godzina zajęć z przedmiotu Chemiczne źródła prądu. Począwszy od dnia 27.10.2006 wykład i następujące po nim laboratorium rozpoczynać się będą o godzinie 13:15 a nie jak dotychczas o godzinie 14:15. Przypominamy, że zaliczenie przedmiotu odbędzie się na podstawie obecności na wykładzie i średniej z ocen sprawozdań z laboratorium.
W dziale Chemiczne źródła prądu zamieszczono poprawione instrukcje do laboratorium z tego przedmiotu.
Powstał nowy dział Chemiczne źródła prądu, w którym zamieszczono instrukcje do laboratorium z tego przedmiotu.
Dostępne są już poprawione plany zajęć semestru IX:
Dzień dobry,
Obiecano mi, ze jeszcze dziś, lub najpóźniej jutro, plany zostaną
poprawione. Pozdrawiam,
Do pobrania są już dostępne plany zajęć semestru IX:
W dniu 02.10.2006 od godz. 11.00 do godz. 14.00 ogłoszone zostają godziny rektorskie dla wszystkich rodzajów studiów w związku z odbywającą się Uczelnianą Inauguracją roku akademickiego 2006/2007.
W dniu 02.10.2006 od godz. 14.00 do godziny 17.00 ogłoszone zostają godziny dziekańskie dla studentów wydziału FTiMS
Dr. Iwan prosił aby na egzamin poprawkowy z przedmiotu Energetyka wodna zabrać indeksy, gdyż planuje załatwić sprawę jak najszybciej ;-)
Marcin
Apropos osób które nie zaliczyły przedmiotu Zastosowanie metod matematycznych w fizyce i technice: Niestety - z ósemką pechowców, którzy nie zaliczyli przedmiotu - spotkam się na zaliczeniu z ZMMFiT dopiero w sesji poprawkowej semestru zimowego. Pozdrawiam RSz
W dziale Zastosowanie metod matematycznych w fizyce i technice są już dostępne wyniki wczorajszego zaliczenia poprawkowego ćwiczeń.
Rozmawiałem z prof. Szmytkowskim i powiedział, że jeśli ktoś ma zaległości i chce, to może zaliczyć Modelowanie procesów cieplno-przepływowych w tej sesji. Trzeba mieć zaliczony program i dać znać profesorowi do czwartku do godz. 15.00, a On wtedy przygotuje na piątek pytania z tego przedmiotu. Maksymalna ocena z tego przedmiotu (jeśli ktoś się zdecyduje) to 3. Jest też możliwość pisania obu zaliczeń/egzaminów, tj. Modelowanie procesów cieplno-przepływowych oraz Zastosowanie metod matematycznych w fizyce i technice. Wówczas ustalona zostanie dodatkowa godzina na napisanie drugiego z zaliczeń. Jeśli ktoś chce pisać tylko jedno z zaliczeń to obowiązuje go godzina 9.00 w najbliższy piątek (22.09.2006). Marcin
Do pobrania dla zainteresowanych jest już dostępny plan Roku Akademickiego 2006/2007.
W dziale Zastosowanie metod matematycznych w fizyce i technice zamieszczono pytania kolokwium poprawkowego. Wyniki będą dostępne jak tylko prof. Szmytkowski sprawdzi prace (najpóźniej we czwartek). Życzymy powodzenia na egzaminie poprawkowym ;-)
Na kolokwium poprawkowym z przedmiotu Zastosowanie metod matematycznych w fizyce i technice będą po dwa zadania z materiału obowiązującego na kolokwiach, które odbyły się w trakcie semestru. Pozdrawiam RSz
Z niekłamaną przyjemnością pragniemy poinformować, iż po trwającej ponad dwa miesiące przerwie związanej z awarią naszego serwera (awaria okazała się poważniejsza niż przypuszczaliśmy) możemy reaktywować naszą działalność. Z tego miejsca pragnę podziękować mojemu wieloletniemu przyjacielowi za udostępnienie nowego serwera - dzięki Tadek :-) .
Oto typy zagadnień na egzamin z przedmiotu Zastosowanie metod matematycznych w fizyce i technice:
Asia
W dziale Metody badań strukturalnych zamieszczono wyniki egzaminu zerowego z tego przedmiotu oraz (UWAGA!) pytania jakie na pewno pojawią się na kolejnych zaliczeniach! Poprawa 22.06.2006 (czwartek) s.121GG godz. 10-12. Ponadto dla zainteresowanych są również wyniki zaliczenia z Energetyki wodnej.
Na najbliższym kolokwium z Zastosowanie metod matematycznych w fizyce i technice będą wielomiany i stowarzyszone funkcje Legendre'a oraz funkcja digamma. RSz
W dziale Metody badań strukturalnych wszystkie dostępne materiały na najbliższe zaliczenie\egzamin (dużo więcej niż na stronie prowadzącego). Dostępne są także wyniki końcowe z przedmiotu Energetyka słoneczna.
W dziale Podstawy zarządzania dostępne są
wyniki kolokwium nr 2 /
zadania zaliczeniowego. Wszystkich wyników p Grabosz nie udostępnił, a jeśli
ktoś cos chce wiedzieć to jutro od 15.00 można łapać go u niego w pokoju.
Próg zaliczenia spada do 50 + 1 Przypominam ze w poniedziałek poprawa na
wykładzie. Jeśli ktoś pisał test, a teraz chce pisać zadanie może zmienić
sposób zaliczenia :-) (ale pamiętać należy, że każda osoba w grupie ma
mieć inne zadanie) ale musi do niedzieli wieczorem wysłać zadanie, inaczej w
poniedziałek na wykładzie pisze poprawę. Do fizyków!!!!! Izabela
Kolokwium nr 2 z przedmiotu Zastosowanie metod matematycznych w fizyce i technice zostało przełożone na 19.06.2006 do sali 121 GG na godzinę 16.
Zaliczenie przedmiotów Energetyka Geotermalna i Pompy Ciepła wygląda w ten sposób, iż oceną obligatoryjną jest 3. Każdy, kto uważa, że umie na więcej, musi osobiście zgłosić się na "rozmowę" (czytaj egzamin) do prof. Grochala do Instytutu Maszyn Przepływowych PAN, pokój 213.
Kilka ważnych informacji:
Pozdrawiam i miłych wakacji Dla niektórych ostatnich... Asia
W dziale Energetyka wiatrowa dodano dane pomiarowe potrzebne do wykonania sprawozdania oraz opis ćwiczenia.
W poniedziałek 05.06.2006 o godz. 8:15 odbędzie się Kolokwium nr 2 z Podstaw Zarządzania dla osób które nie zdecydowały się na robienie zadania projektowego. Obowiązują prezentacje z następujących bloków: 7, 8,9,10,11, czyli razem 11 prezentacji po 24 slajdy. Pozdrawiam. Asia
Dnia 02.06.2006 (piątek), o godz. 9.00 w sali 214 Gmachu Zarządzania odbędzie się poprawa Kolokwium nr 1 z Podstaw zarządzania. Życzymy powodzenia.
Umieszczone zostały wyniki pomiarów zebrane na zajęciach z Energetyki Wiatrowej przez pierwszą grupę. Spakowane dane można ściągnąć pod tym linkiem. A w tym PDFie znajdziecie objaśnienia do plików z danymi.
Dzień 26.05.2006 Rektor Politechniki Gdańskiej ogłasza Dniem Rektorskim. Wszystkie planowane na ten dzień zajęcia zostają odwołane i nie ma potrzeby ich odrabiania w innym terminie.
W dziale Podstawy zarządzania dostępne są ostatnie bloki materiałów 10 i 11. Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami mamy do wyboru: albo piszemy kolokwium nr 2 z tego przedmiotu albo wybieramy sobie jedno z trzech zadań dostępnych w blokach 9,10,11 (każda osoba z grupy musi wybrać inne zadanie) i dostarczamy je do dnia 05.06.2006 prowadzącemu przedmiot mgr. Graboszowi. Ponadto wszyscy chętni mogą poprawiać kolokwium nr 1 dnia 26.05.2006 (piątek) o godzinie 9.00 w Gmachu Zarządzania sala 214.
Dodano nowe materiały w dziale Podstawy zarządzania. Ponadto jak wieść niesie z przedmiotu tego najprawdopodobniej nie będzie kolokwium nr II. Zastąpione zostanie ono pracą domową z zakresu analizy własnych predyspozycji przywódczych. Stosowne materiały potrzebne do stworzenia takiej oceny znajdują się w Bloku 9.
Kolejna dawka materiałów w dziale Energetyka wiatrowa, Metody badań spektroskopowych, Podstawy zarządzania.
Umówiłam się z Państwem na zajęcia laboratoryjne z Energetyki Wiatrowej
na poniedziałek i wtorek. Niestety w tych godzinach mają na hali zajęcia
także inni studenci i będziemy zbyt hałasować. Do dyspozycji pozostały
następujące terminy:
Proszę porozmawiać z kolegami i znaleźć co najmniej dwa terminy w tygodniu, które by Państwu odpowiadały. na realizację planu potrzebne są tylko po trzy terminy na grupę. Ponieważ wyjeżdżam, to będę uchwytna (także mailem) dopiero w poniedziałek. E. Bogalecka
W piątek 13.05.2006 prof. Sodolski organizuje wycieczkę po małych elektrowniach wodnych na Kaszubach. Wszyscy chętni, którzy się jeszcze nie zapisali muszą do jutra, czyli 10.05.2006 (środa), do godziny 13.00 zgłosić się do Niego. Koszt wynosi 20zł kaucji, która jest zwracana po wejściu do autokaru... czyli wycieczka jest za darmo :) Kto pierwszy ten lepszy a chyba warto :) Asia
W dziale Energetyka wiatrowa zamieszczono instrukcję do ćwiczenia numero uno. :-)
W dziale Zastosowanie metod matematycznych w fizyce i technice zamieszczono wyniki ostatniego kolokwium.
Materiały na stronce uzupełniono o nowy dział Metody symulacyjne w fizyce i technice w którym znajdują się notatki z wykładu. Ponadto uzupełniono działy Zastosowanie metod matematycznych w fizyce i technice oraz Metody badań spektroskopowych. Życzymy miłego Najdłuższego Majowego Weekendu 2006. :-D
Zamieszczono kolejne materiały z przedmiotu Podstawy zarządzania. Jednocześnie informujemy wszystkich zainteresowanych, że kolokwium poprawkowe nr I odbędzie się 08.05.2006 o godzinie 8.40 w sali 121 (wykładu w ten dzień nie będzie). Do kolokwium mogą przystąpić wszystkie chętne Aniołki a pod uwagę będzie brany lepszy z uzyskanych wyników. Pozdrawiamy.
Informujemy iż na najbliższe kolokwium z Zastosowanie metod matematycznych w fizyce i technice obowiązują wyłącznie funkcje Gamma i Bessela. Pozostałe tematy przechodzą na drugie kolokwium.
Powstały kolejne dział o nazwach: Ogniwa paliwowe oraz Energetyka geotermalna. W pierwszym z nich znajduje się aktualny plan seminarium dla Konwersji Energii, w drugim zaś materiały od wykładowcy. Ponadto nowe materiały z wykładu Metody badań spektroskopowych .
Jak może niektórzy z Was wiedzą, prof. Topp wraca do zdrowia w szpitalu w Redłowie po przebytym w zeszły piątek zawale. Jego stan jest dość poważny, więc przesądzone jest, że do wakacji nie pojawi się na wydziale.
Nasi koledzy i koleżanki postanowili dostarczyć mu kartkę z życzeniami powrotu do zdrowia oraz życzeniami Świątecznymi. Każdy student IV roku FT ma możliwość podpisania się pod życzeniami.
Kartka zostanie zaklejona i przekazana odpowiedniej osobie tak aby jeszcze przed Świętami trafiła do profesora Toppa.
Zamieszczono wyniki kolokwium numer 1 z przedmiotu Podstawy zarządzania.
Uzupełnienie materiałów w działach: Podstawy zarządzania , Zastosowanie metod matematycznych w fizyce i technice , Metody badań spektroskopowych , Metody fizyczne w biologii i medycynie. Materiały od dr. Augustyniaka przewidziane są na po świętach wiec prosimy śledzić aktualizacje. Przypominamy również o uregulowaniu należności z papier kancelaryjny na kolokwium z zastosowania metod matematycznych (należy zgłaszać się do Asi). Miłego zarządzania weekendowym czasem.
Aktualizacja materiałów w dziale Podstawy zarządzania oraz rozwiązanie zadania prof. Szmytkowskiego dotyczące kuli w dziale Zastosowanie metod matematycznych w fizyce i technice. Życzymy miłego ściągania. ;-)
Powstał nowy dział o nazwie Metody badań spektroskopowych w którym znajdziecie bieżące wykłady z tego przedmiotu. Ponadto mała aktualizacja w dziale Spektroskopia zderzeń elektronowych, Metody badań strukturalnych oraz w dziale Podstawy zarządzania.
Jeżeli mają Państwo jutro (24.03.2006) wolne w godzinach od 11 do 12, to zapraszam Państwa rok na Seminarium Wydziałowe do sali 121. Tym razem będzie o procesach fizycznych w morzach i oceanach. Pozdrawiam. R. Szmytkowski
Wszystkim zainteresowanym zaliczeniem zaległego egzaminu z Mechaniki kwantowej przypominamy o terminach:
Życzymy szczęścia i łatwych pytań... :-)
Dodano nowy dział Spektroskopia zderzeń elektronowych w którym są aktualne wykłady oraz uzupełniono kalendarium i dodano wykłady z przedmiotu Metody fizyczne w biologii i medycynie.
Zaktualizowano link do instrukcji z Pracowni konwersji energii oraz uzupełniono kalendarium o wszystkie terminy zaliczeń jakie przewidziano w tym semestrze.
Poprawiono link do instrukcji z Pracowni konwersji energii. Ponadto w dziale Podstawy zarządzania pojawiła się nowa pokaźna porcja materiałów przydatnych do seminariów. W dziale Energetyka wiatrowa nowe materiały z wykładów. Pojawił się również dział Metody fizyczne w biologii i medycynie a w nim wykłady.
Powstał nowy dział Pracownia konwersji energii w którym znajduje się skrypt zawierający instrukcje do wszystkich ćwiczeń z laboratorium. Ponadto w dziale Zastosowanie metod matematycznych w fizyce i technice pojawiły się nowe zadania na pierwsze kolokwium oraz skrypt do FORTRANa.
By czasu na wszystko Wam starczyło, by zdrowie i szczęście Wam zawsze służyło, sukcesami życie Wam obrodziło, a to co dobre w lepsze się zmieniło. Pamiętajcie też o nas i okazujcie jak najwięcej miłości swoim facetom ;-) Wszystkiego Najlepszego z okazji Dnia Kobiet wszystkim przedstawicielkom płci pięknej !!! :-)
Pojawiły się nowe działy Metody badań strukturalnych, Zastosowania metod matematycznych fizyki i techniki oraz Praktyczne wdrożenia odnawialnych źródeł energii, a w nich aktualne wykłady...
Dodano kolejne dział Energetyka w którym sukcesywnie pojawiać się będą przedmioty specjalistyczne Konwersji Energii. Uaktualniono Kalendarium i dodano materiały z Ogniw fotowoltaicznych, Energetyki wiatrowej i Podstaw zarządzania...
W dziale Ogniwa fotowoltaiczne znajduje się plan seminarium który ustaliliśmy na ostatnich zajęciach u dr Signerskiego. (dzięki Daniel).
I zaczęło się! Dzisiejsze zamieszanie sięgnęło zenitu ale wyłania się z niego następujący plan działania:
Zamieszczone zostały plany zajęć dla semestru VIII: Konwersja Energii, Fizyka Stosowana, Informatyka Stosowana.
Wyniki egzaminu poprawkowego z Elektroniki ciała stałego do pobrania w odpowiednim dziale...
Uzupełniono plan sesji na te ostatnie dni zimowego semestru... Do dnia 02.03.2006 należy regulować wszystkie sprawy związane z rejestracją na semestr letni... Wszystkim, którzy pamiętali, a wiedzą o co chodzi - Dziękuję! (smyr)...
Dnia 16.02.2006 (czwartek), w sali 211, w godzinach 13-16 odbędzie się poprawkowe kolokwium z Mechaniki Kwantowej. Wszyscy zainteresowani proszeni są o przybycie... :-)
Tygodniową przerwę międzysesyjną uważa się za otwartą... ;-) Miłego odpoczynku życzymy wszystkim którzy semestr nr 7 mają już za sobą, a wszystkim innym jak najdłuższych ferii po zaliczeniach... :-)
Dziś i w następnych dniach można uzyskać wpisy od prof. Hupki. W tym celu należy udać się do dziekanatu Katedry Technologii Chemicznej i złożyć swój indeks razem z innymi do kuwety z napisem: "do wpisu" i po kilku godzinach/dniach odebrać go z kuwety "wpisane" ;-) . Jeśli chodzi o pozostałe wpisy to wystarczy indywidualnie podejść do każdego wykładowcy do ich pokojów...
Wyniki egzaminu Elektroniki ciała stałego. Są też uzupełnione wszystkie pytania zaliczeniowe w poszczególnych działach.
Wyniki egzaminu z Modelowania cieplno-przepływowego. Ponadto w dziale Fizyka ciała stałego oraz Fizyce atomu i cząsteczki zadania z kolokwium.
Wyniki zaliczenia/egzaminu zerowego z Elektroniki ciała stałego.
W dziale Metody pomiarowe wyniki zaliczenia.
W dziale Elektronika ciała stałego pytanka jakimi próbowała nas dziś zaskoczyć dr Kościelska na egzaminie/zaliczeniu...
W dziale Metody pomiarów są zadania z dzisiejszego kolokwium, w dziale Elektronika ciała stałego natomiast oceny Konwersji za seminaria... w dziale Seminarium trochę nowych prezentacji...
Poprawiono terminy wszystkich zaliczeń i egzaminów. Są już karty egzaminacyjne i starostowie powinni je dla nas mieć :-) W przyszłym tygodniu można uzyskać wpisy z Prawa gospodarczego i Podstaw konwersji (wystarczy pojawić się z indeksem na ćwiczeniach/wykładzie)... Przypominam, że we środę mamy poniedziałek , a w czwartek mamy piątek... :-) I to by było na tyle... :-)
Uzupełniono już wszystkie dostępne materiały z Laserów i Elektroniki ciała stałego.
W czwartek tj. 12.01.2006 przewidziano wycieczkę do firmy POLLYTAG współpracującej z EC Wybrzeże i zajmującą się produkcją kruszywa wytwarzanego z popiołów lotnych elektrociepłownianych. Wyjazd spod wydziału Chemicznego PG około godziny 9.00. Należy zaopatrzyć się w fundusze pozwalające na podróż tramwajem. W piątek dnia 13.01.2006 planowane są zajęcia laboratoryjne z Paliw. Materiały pojawią się w najbliższym czasie na stronie.
Uzupełniono materiały z Elektroniki ciała stałego.
Dodano wyniki pomiarów wzorcowania termometrów z Metod pomiarowych oraz zadania dodatkowe na egzamin z Modelowania cieplno - przepłwowego. Miłego dziobania. ;-)
Jutro tj. 06.01.2006 nie odbędą się laboratoria z Paliw i zrównoważonego rozwoju.
Ustalono dziś (po burzliwym głosowaniu wśród Informatyków) zasady zaliczenia/egzaminu z Elektroniki ciała stałego. Piszemy wszyscy (Informatyka i Konwersja) dnia 26.01.2006 w A.Max. od godziny 16 do 18. Będą identyczne zestawy dla obu specjalności. Pytań będzie 8, w tym jedno z zakresu seminarium. Dla Konwersji jest to termin zerowy a dla Informatyki pierwsze zaliczenie. W razie wpadki wszyscy, którym się nie uda zaliczyć proszeni są na termin nr 1 dnia 03.02.2006 w sali 121 GG w godzinach 8-10. Ostateczny termin przewidziano na sesje poprawkową dnia 16.02.2006 w sali 121 GG od 12-14. Życzę Wam i sobie rychłego zdania tego przedmiotu.
W dziale Elektronika ciała stałego nowe wykresy od dr Kościelskiej, a w Laserach uzupełnienie wykładu. Miłego ściągania :-)
W dniu 2 stycznia 2006 r. (poniedziałek) Rektor Politechniki Gdańskiej wprowadza GODZINY REKTORSKIE.
Zaktualizowano wszystkie posiadane materiały i poprawiono terminy sesyjne w Kalendarium. Dodano też trochę śniegu i akcentów Świątecznych. Dla FS nowe materiały w dziale Fizyka atomu i cząsteczki oraz Fizyka ciała stałego. Niech Dobro będzie z Wami :-)
Kolejna aktualizacja wykładu dr Kościelskiej z Elektroniki ciała stałego który zamieszczam specjalnie z myślą o mojej zapracowanej koleżance informatyczce ;-) .
Dotarły do nas tematy prac magisterskich zaproponowane przez KATEDRĘ APARATURY I MASZYNOZNAWSTWA CHEMICZNEGO. Opiekunami prac są: prof. W. Lewandowski oraz dr hab. E. Klugmann-Radziemska. Tematy dostępne w tutaj formacie PDF. Zachęcamy do szybkiego wybrania tematu ze względu na długotrwały proces potrzebny na opracowanie powyższych tematów.
Jest w końcu nowy dział a zwie się on Seminaria i prezentacje. Są to zebrane seminaria naszych koleżanek i kolegów. W miarę upływu czasu planujemy jego rozbudowę :-) zatem już teraz prosimy o przesyłanie do nas kolejnych propozycji - na pewno je tu umieścimy. Uaktualniono także terminy egzaminów i zaliczeń. Pozdrawiam.
Dodano dane pomiarowe potrzebne do zrobienia laborek z Metod pomiarowych (teoria wciąż w drodze :-P ), uzupełniono wykłady z Laserów oraz wykład z Elektroniki Ciała stałego. W najbliższym czasie pojawi się jeszcze kolejna teoria na czwartkową labourke z Paliw. Dostałem również pokaźny zbiór prezentacji, które przeglądam, PDF'uje i w tym tygodniu umieszczę na stronce. Warto zatem częściej tu zaglądać. Zachęcam również do wpisywania swoich przemyśleń do Księgi gości. To tyle na dziś - papa! :-)
Dostępny jest już Plan sesji Fizyki Stosowanej. Umieszczam go tu w pliku PDF oraz same terminy w Kalendarium.
Coś dla naszych spragnionych wiedzy Fizyków Stosowanych: w dziale Fizyka atomu i cząsteczki zadania z kół i egzaminu z poprzednich lat oraz I kolo FS, w dziale Fizyka ciała stałego kolejna porcja zadanek, w dziale Molekularne ciało stałe plan wykładu i pytania egzaminacyjne prof. Godlewskiego. Dzięki za materiały Asiu ;-)
Na stronie jest już instrukcja do laborek z chemii. Mam nadzieję, że następne będą się ukazywały szybciej...
W najbliższy piątek (02.12.2005) w godzinach 8.15 do 12.00 odbędzie się laboratorium z przedmiotu Paliwa i zrównoważony rozwój w budynku Chemii A. Tematem laboratorium będzie transestryfikacja. Będzie wejściówka, więc należy się przygotować. Materiały powinny już być dostępne na stronie wydziału chemicznego (ale ja ich tam nie znalazłem więc jak tylko zdobędę to je tu wrzucę).
W dziale Metody pomiarów pojawiły się dane potrzebne do zrobienia laborek z młynka Otta i sond (dzięki pato), jak tylko będą dostępne teorie do tych laborek to wrzucimy... Do końca tygodnia pojawi się nowy dział: Seminaria, w którym pojawią się seminaria naszych koleżanek i kolegów. Już teraz zapraszam wszystkich, którzy chcieliby rozbudowywać ten dział, do przesyłania mam swoich materiałów. Pozdrawiam...
Dodano nową prezentacje do działu Paliwa i zrównoważony rozwój. Teorię do kolejnych ćwiczeń z laserów znajdziecie w dziale Lasery i ich zastosowania. Zaktualizowano również wykład z Elektroniki ciała stałego i naszej Gawędy. ;-) Miłego ściągania... :-)
Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Studenta :-) Z tej okazji pragniemy życzyć wszystkim Wszystkiego Najlepszego.
Dziekan wydziału FTiMS prof. dr hab. J.Godlewski zaprasza na zebranie z zespołem Państwowej Komisji Akredytacyjnej, oceniającym kierunek Fizyka Techniczna, ze studentami kierunku Fizyka Techniczna, które odbędzie się dnia 21 listopada 2005 (poniedziałek) w Audytorium Maximum o godzinie 14.15.
Jak udało się nam dowiedzieć nieoficjalnie obecność studentów na tym zebraniu jest OBOWIĄZKOWA i w czasie jego trwania obowiązują GODZINY DZIEKAŃSKIE dla studentów. Serdecznie zapraszamy. ;-)
Dodano nowe materiały w działach: Prawo gospodarcze, Paliwa i zrównoważony rozwój oraz uaktualniono zbiory w działach Elektronika ciała stałego i Podstawy konwersji i magazynowania energii. W dziale Modelowanie procesów cieplno-przepływowych obiecana książka Smirnow'a...
We wtorek 15.11.2005 o godzinie 18.15 w sali 121GG odbędzie się zebranie osób zainteresowanych wyjazdem za granicę w ramach programu Sokrates realizowanego na Wydziale FTiMS. Wszystkich, którzy planują studiować lub pisać Prace Dyplomowe poza murami naszej Uczelni serdecznie zapraszamy na zebranie.
UWAGA! Osoby, które odbywały w tym roku praktyki poza miejscem zamieszkania powinny złożyć do dziekanatu do dnia 10.11.2005 (czwartek) indeksy z wpisanymi praktykami oraz numer swojego konta bankowego, celem otrzymania zwrotu kosztów dojazdu do miejsca odbywania praktyk. :-)
Poprawiono rozkład seminarium z Fizyki atomu i cząsteczki i dodano zadania do rozwiązania z tego przedmiotu...
W dwa kolejne poniedziałki, tj. 07 i 14.11.2005 Fizyka Stosowana w godzinach 15-17 będzie miała dodatkowe wykłady z Fizyki ciała stałego z dr Gazdą. Wtorkowe wykłady pozostają bez zmian, nie ma natomiast ćwiczeń z tego przedmiotu...
Dodano dział Modelowanie procesów cieplno-przepływowych, w którym znajdują się materiały dotyczące bieżących zajęć laboratoryjnych i tematy programów zaliczeniowych... Dział Lasery i ich zastosowanie wzbogacił się o tematy laborek...
W dziale Elektronika ciała stałego pojawił się skanowany z zeszytu wykład dr Kościelskiej. Będzie on aktualizowany w miarę postępu z realizowanym materiałem. Pozostałe aktualizacje w toku ;-) W galeriach są nowe fotki (a będzie jeszcze więcej)... greetz...
Pomimo ogłoszenia przez Dziekana godzin dziekańskich dla studentów naszego Wydziału Fizyka Stosowana postanowiła 2 listopada nie skorzystać z tego przywileju i odbyć swoje zajęcia zgodnie z planem.
W dniu 02.11.2005 r. do godz. 10.00 Dziekan ogłasza godziny dziekańskie dla studentów naszego Wydziału z obowiązkiem odpracowania. Informacje o przełożonych zajęciach należy dostarczyć do dziekanatu.
Współpraca ze Starościną Fizyków Stosowanych zaowocowała dziś dodaniem materiałów dla naszych ortodoksyjnych koleżanek i kolegów... Dodanymi przedmiotami są: Fizyka ciała stałego, Molekularne ciało stałe oraz Fizyka atomu i cząsteczki. Dzięki Asiu za materiały i mobilizację...
Kolejne nowinki z Prawa gospodarczego - wrzucone zostały: Kodeks Cywilny oraz Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej która będzie analizowana na najbliższych zajęciach. Belkę tematyczną uzupełniono o kolejny dział Podstawy konwersji i magazynowania energii gdzie zamieściliśmy aktualną wersję wykładu... Pozdrowionka :-)
Dodaliśmy kolejne materiały: plan zajęć z Prawa gospodarczego oraz ćwiczenia z przedmiotu Metody pomiarów.
Jutro tj. 11.10.2005 z powodu choroby prowadzącego nie odbędą się zajęcia z Prawa gospodarczego. Dotyczy to wszystkich grup (zarówno wykładów jak i zajęć projektowych).
Dział Kalendarium uzupełniliśmy o znane na dziś terminy kolokwium dla Konwersji. W belkach tematycznych zaś są już przedmioty takie jak: Elektronika ciała stałego, Lasery i ich zastosowanie, Paliwa i zrównoważony rozwój oraz Prawo gospodarcze. Wkrótce postaramy się zapełniać te działy w miarę pojawiania się nowych materiałów.
Nagrodę Nobla z fizyki otrzymali Roy J. Glauber za wkład w teorię kwantową koherencji optycznej, John L. Hall i Theodor W. Haensch za wkład w rozwój spektroskopii laserowej.
Więcej artykułów na ten temat:
Jutro tj. 07.10.2005 Konwersja Energii ma wolne! Wykład z prof. Sodolskim zostaje przesunięty na wtorek od 12.00 do 13.00. Miłego weekendu.
Jutro tj. 06.10.2005 Konwertycy przychodzą wyjątkowo o godzinie 9.00 na Chemię A - sala 40. Nie ma jutro zajęć z Elektroniki Ciała Stałego.
W celu umożliwienia społeczności Politechniki Gdańskiej uczestniczenia w uroczystościach Inauguracji Roku Akademickiego 2005/2006 w dniu 5 października 2005 r. (środa) Rektor Politechniki Gdańskiej wprowadza GODZINY REKTORSKIE w godzinach od 11.00 do 14.00
Zapewnie ciekawią Was rozkłady jazdy na aktualny semestr. Oto i one (dzieki pepcio & asia):
Już tylko tydzień do końca zmagań z sesją, tudzież letniego wypoczynku... Życzymy owocnego spożytkowania tego czasu... Pozdrawiam!
Dziś kwantozbój zatem życzymy wszystkim zbójnikom połamania piór i powrotu z tarczą a nie na tarczy :-) ...
Dzień Bobry - jak to określił kolega dziś na gg - zainteresowani informatycy wiedzą o co chodzi, a my życzymy im ocen ponadbazowych ;-) ... Pozdrawiamy również kwantoludki, które już w piątek będą zbójować... Maruderów ponaglamy z wpłacaniem kasy za egzam... Procedura standardowa: kwestura -> dziekanat lista -> podejście do egzamu -> :-) W czwartek drukować się będą karty egzaminacyjne więc czasu mało...
Rozmawialiśmy ostatnio z dr Gryglem i jak się okazuje nie trzeba się specjalnie spieszyć z oddawaniem kart praktyk. Wzorem zeszłych lat karty należy zacząć przynosić w połowie października, jednakże dobrze by było uregulować tę kwestię do końca tegoż miesiąca.
Z niekłamaną przyjemnością mam zaszczyt oddać Wam do użytku kolejną, trzecią już, wersję naszej strony. Zmiany są duże, zarówno w designie jak i enginie. Stronka jest teraz w pełni skalowalna i wygląda doskonale zarówno w Internet Explorer jak i na Firefox w każdej rozdzielczości (im większa tym lepiej). Ze swej strony obiecuje częste aktualizacje i lepszą współprace. Mam nadzieje że spodoba się Wam nowy wystrój i często będziecie zaglądali na naszą stronke. Serdeczne pozdrowienia od ekipy.
Pragnę donieść, że rozpoczęły się prace nad nowym wystrojem graficznym niniejszej strony. Planowany start pierwszego października.
Życzymy wszystkim miłych wakacji. Pozdrowienia od redakcji strony.
Wszystkie laborki z OZE
Nowe sprawozdania z Odnawialnych źródeł energii. Jeżeli ktoś ja jeszcze jakieś, których brakuje na stronie to proszę o wysyłanie.
No i już mamy sprawozdania z laboratoriów z Odnawialnych Źródeł Energii Zachęcamy wszystkich do wysyłania własnych pomysłów na sprostanie wymogom, "trudnych" laborek z wydziału chemicznego.
Zaktualizowano bazę danych na obecny semestr :) W dziale LABORATORIUM znajdują się: technika próżniowa oraz automatyzacja procesu pomiarowego, a w dziale FIZYKA - inżynieria nowych materiałów .
Próbujemy zrobić bazę wszystkich laborek do dr Grygla. Wiec jeżeli macie takowe to proszę wrzucać na maila. Najlepiej PDF-y a jak nie to ja już się nimi zajme :)
Już jutro początek nowego semestru z tej okazji wrzucamy aktualny plan dla: Konwersji Energii, Informatyki Stosowanej i Fizyki Stosowanej.
Oto zadanka z dzisiejszego egzaminu z kwantów. Egzamin ustny będzie w poniedziałek od godziny 10:00. Dodatkowo w dziale kwanty jeszcze trochę notatek.
Dzisiejszy egzamin z makroekonomii nie wywołał pewnie radosnego uśmiechu na waszych twarzach. Niestety trzeba się z tym pogodzić. Pytanka z niego znajdziecie tutaj. Wrzucam też zadanka które były na drugim kole z kwantówki.
Trochę się porobiło zaległości z aktualizacjami. Wiec zacznijmy od fizyki fazy skondensowanej. No to wrzucam: materiały z semianarki "Fazy metaliczne" , pytania na egzamin z zeszłego roku, streszczenie notatek (mojego autorstwa) pod kątem pytań na egzamin i link to ciekawej strony. Powinny przydać się na egzaminie.
Uruchomiłem nowy wygląd strony, mam nadzieje ze będzie on wygodniejszy w obsłudze i uprzyjemni wam korzystanie ze stronki. Wszystkie uwagi wpisujcie do książki życzeń i zażaleń - link po lewej stronie.
Dodano nowe zestawy z fizyki kwantowej oraz z fazy skondensowanej.
Dodano nowe zestawy z fizyki kwantowej oraz z fazy skondensowanej. Czasu coraz mniej a kół coraz więcej. Czarno to widze...
Uzupełniono wszystkie materiały i usprawniono działanie strony.
Z przykrością informujemy że w wyniku poważnych problemów z serwerem strona nie działała przez niemal dwa tygodnie. Na szczęście wszystkie problemy zniknęły wraz z nadejściem Nowego Roku 2005 i mamy nadzieję, że tak już pozostanie. Pragniemy jednocześnie życzyć Wam, abyście w tym nadchodzącym roku mieli jak najmniej powodów do zmartwień, abyście zawsze znajdowali powody do uśmiechu i nie tracili wiary w Siebie, bo wtedy wszystko staje się łatwiejsze i możliwe. Aaa.. I oczywiście powodzenia na egzaminach ;-)
Zamieściliśmy zakres materiału na I koło z generacji i detekcji promieniowania oraz zestawy 4 i 5 z fizyki kwantowej. Jeszcze przed świętami czeka nas jedno koło z kwantówki. Obowiązywać nas będą trzy lub cztery ostatnie zestawy...
Wszystkie cztery zestawy obowiązujące na kole z fazy skondensowanej.
Dodaliśmy ostatni zestaw z fizyki fazy skondensowanej obowiązujący na pierwszym kole z tego przedmiotu.
Regulamin pracowni układów cyfrowych, zestaw zadań z fizyki kwantowej i laborka z mechaniki płynów.
Na bieżąco staramy się uaktualniać stroke, lecz doskwiera nam brak czasu ;-). Ostatnio dodaliśmy regulamin pracowni układów cyfrowych (dr Kormański kazał rozpowszechnić ;-) ), zestaw zadań z fizyki kwantowej (cześć trzecia - na kolejne kolo) oraz laborke z mechaniki płynów (co byście się zbytnio nie przepracowywali ;-) ). Rozkład jazdy na nadchodzące tygodnie jest imponujący - 4 kola już się toczą...
Pojawiły się nowe materiały do fizyki fazy skondensowanej i układów cyfrowych.
Pojawiły się nowe materiały do Fizyki Fazy Skondensowanej i Układów cyfrowych. Nieuchronnie zbliża się czas na pierwsze koła :-( Och... żeby nam się tak chciało jak nam się nie chce... ;-)
Aktualne plany semestrów, zestaw zadań i link do skryptu z fizyki kwantowej.
Zaktualizowaliśmy rozkłady zajęć w semestrach letnim i zimowym. Wrzuciliśmy też zestawy zadań z fizyki kwantowej.
Uzupełnienie laborek z obwodów rezonansowych i laborka z mechaniki płynów.
Rozpoczęliśmy jesienne porządki! Planowane są znacznie częstsze aktualizacje (nawet co kilka dni!!!) Słowem wracamy do pierwotnego pomysłu tworzenia stronki na bieżące potrzeby.
Skrypt do ćw. 2 z mechaniki płynów.
Nic dodać nic ująć, znowu wrzuciłem materiały na stronke :) I jestem z siebie dumny :) Pozdrawiam tych co jeszcze wierzą ze w końcu znowu ją ruszymy.
Tematy egzaminacyjne i seminaryjne z fizyki atomowej.
Po dłuuugiej przerwie znów aktualizacja. Widać że zbliża się sesja :).
Tematy egzaminacyjne i seminaryjne z fizyki atomowej.
Programy z metod numerycznych. Laboratoria fizyczne I.
Witam wszystkich w nowym semestrze. Ruszamy znowu z mierzącą aktualizacją strony, znajdą tu się wszystkie materiały jakie tylko znajdą się w naszych łapkach :)
Materiały z równań różniczkowych i reszta laborek z fizyki.
Sesja już prawie na półmetku. Przepraszam wszystkich, że ostatni zaniedbaliśmy trochę stronę. Wymówką jest brak czasu w ten nieprzyjazny dla studentów czas. Informacja o zbóju na stronie głównej. Nic nowego nie dodaje. Wyników z egzaminów nie będziemy zamieszczał, żeby nikt nie poczuł się urażony zbyt wysokim wynikiem. Po sesji strona będzie aktualizowana znów z normalną częstością.
Sesyjna zawierucha.
I mamy już nowy rok. Pora przejść na poświąteczną dietę i nastawić się na najgorsze a mianowicie SESJĘ ! :(. Niestety w życiu każdego studenta nadchodzi ten przerażający moment gdy trzeba usiąść nad podręcznikiem, albo kserem notatek koleżanki (czasem kolegi) i wziąć się za naukę. Pozostało niecałe 3 tygodnie. Które wypełnią kolokwia, zaliczenia i ... zbóje :) Załoga stronki ma nadzieje że zamieszczone tu materiały pomogą wam w nauce i przyczynią się do lepszych ocen :)..
Laborki z fizyki, wszystkie aktualne. Pytania na filozofie oraz aktualny plan sesji.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia załoga strony chciała by złożyć wszystkim odwiedzającym najlepsze życzenia z okazji tych radosnych świąt ; wiele zdrowia, prezentów pod choinką i zaliczenia sesji :). Ale przed sesja jest jeszcze sylwester, więc bawcie się dobrze i zapomnijcie o tym co czeka wam 28 stycznia.
Kolejne sprawozdanie z chemii. Plan zajęć fizyki stosowanej i nowy zestaw z równań.
Wszyscy przygotowują się już do świąt, kół oczywiście nie oddano. Może to i lepiej :) Zajęcia odbędą się jeszcze w poniedziałek 22.12.2003 i we wtorek 23.12.2003. Godziny rektorskie we wtorek 23.12.2003 dopiero od godziny 14:00. Niestety na laborkę z fizyki we wtorek rano trzeba jeszcze przyjść. Z ostatnich słów prof. Godlewskiego wynika że jedna godzina wykładu we wtorek też będzie :). Na szczęście wykłady wciąż pozostają nieobowiązkowe.
Sprawozdania z ostatnich laborek i lekki wystrój świąteczny :)
Zadanka z koła z fal i wprowadzenie działu galeria. Nowe linki od Sebastiana.
Dziś odbyło się koło fal. Zamieszczam zadanka. A dla czekający na sprawozdania z równań różniczkowych będą musieli jeszcze trochę zaczekać. Obiecuje ze w ten weekend sprawozdanka się tu znajda.
W końcu rusza dział LINKI. Wrzuciliśmy trochę ciekawych odnośników, które będą w miarę upływu czasu uaktualniane i rozbudowywane. I od razu zachęcamy do przysyłania ciekawych linków na nasz adres e-mail.
Tematy z koła z równań i tematy na egzamin z fal. Także nowe linki.
Uruchomienie działu aktualności. Mamy nadzieje że się na coś przyda. A kolejną ważną wiadomością jest to, że dziś o 10 rano skończyliśmy pisać koło z Równań Różniczkowych. Po zadanka z koła zapraszam do działu z materiałami pomocniczymi.
Zmian jest dość sporo. Dołożyliśmy wszystkie dostępne nam materiały. Trochę potrwa zanim wrzucimy wszystko. Jeżeli masz coś ciekawego wyślij.
Szukasz aktualnych informacji? Informacje bieżące: kliknij TUTAJ.
UwagaZamieszczane na stronach materiały mają charakter edukacyjny. Materiały te są własnością ich autorów, którzy zgodzili się na ich publikację. Autorzy niniejszej strony nie ponoszą odpowiedzialności za jakiekolwiek problemy wynikające z dalszego wykorzystania zamieszczanych tu materiałów. |
Ostatnia aktualizacja strony: 01.02.2007 |